Haber

Gebze Yeni Bağdat Caddesi rahat ulaşıma kavuşuyor

Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların daha rahat ve şık yollara kavuşması için yürüttüğü çalışmalar Gebze bölgesinde hız kesmeden devam ediyor.

Kocaeli’nin daha sağlıklı bir üst yapıya kavuşması için yatırımlarına hız kesmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, yolları kasıyor. Tüm şehirde olduğu gibi Gebze bölgesinde de trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokakları asfaltlama çalışmalarıyla daha modern hale getiren Büyükşehir, Gebze’nin kritik noktalarından Yeni Bağdat Caddesi’nde de üst yapı yenileme çalışması yürütüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Gebze ilçesinin değerli güzergâhlarından biri olan Yeni Bağdat Caddesi’nin Cumhuriyet, Beylikbağı ve Mimar Sinan semtlerinden geçen 3 kilometrelik bölümünde üstyapı yenileme çalışması yapıyor.

2.400 M ASFALT YAPILDI

Yol yenileme, düzleştirme ve düzenleme çalışmalarını geniş bir yelpazede sürdüren Büyükşehir, geçtiğimiz yıllarda 7 kilometre uzunluğundaki Gebze Yeni Bağdat Caddesi’nin 4 kilometrelik kısmını yeniledi. Ekipler, şimdi Cumhuriyet, Beylikbağı ve Mimar Sinan mahallelerinden geçen kalan 3 kilometrede üst yapı çalışması yapıyor. Cumhuriyet ve Beylikbağı Mahallelerinden geçen 2 bin 400 metrelik bölümün asfaltlama işlemini tamamlayan gruplar, daha önce Mimar Sinan Mahallesi’nde kalan 600 metrelik bölümde yağmur suyu altyapı çalışması yaptı.

1 KM KAPLAMA YENİLENMİŞTİR

Cumhuriyet Mahallesi’nde 1 kilometrelik kaldırım yenileme çalışması yapan gruplar, bölgedeki çalışmaları bir an önce tamamlamayı hedefliyor. Çalışmalar tamamlandığında Cumhuriyet, Beylikbağı ve Mimar Sinan Mahallelerinin içinden geçen cadde hem yayalar hem de araç sürücüleri için konforlu ulaşım imkanı sunacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu