Haber

Bakan Yanık: Kılıçdaroğlu, günlük manipülasyon kotasını bugün şehit yakınlarımız ve gazilerimizle ilgili olarak doldurmuş

AİLE ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında şehit yakınları ve gazilerle ilgili yaptığı konuşmasına ilişkin “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günlük manipülasyon kotasını bugün şehit yakınlarımız ve gazilerimizle ilgili olarak doldurmuş.” dedi.

Bakan Yanık, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun küme toplantısında şehit yakınları ve gazilerle ilgili yaptığı konuşmasına ait açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yanık, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günlük manipülasyon kotasını bugün şehit yakınlarımız ve gazilerimizle ilgili olarak doldurmuş. Grup toplantısında, şehit yakınlarımız ve gazilerimize ilişkin konuları, takip edenlerin zerre itibar etmeyecekleri ancak bilmeyenlerin manipüle olacağı şekliyle dile getirmiş. O iş öyle sayın Kılıçdaroğlu’nun anlattığı gibi değil. Onlar çarpıtmaktan yılmıyorsa biz de anlatmaktan yılmıyoruz. Bir daha anlatalım” dedi.

Şehitlik ve gazilik statülerinin hayatını kaybeden yahut yaralanan işçinin mensubu oldukları kurum tarafından düzenlenen dokümanlar doğrultusunda belirlendiğini aktaran Yanık, SGK’nin yaptığı kıymetlendirme sonucu tüm şehitlerin ve gazilerin haklarının ilgili mevzuat kapsamında netleştiğini belirtti. Yanık, uygulamadaki farkların olayın vuku bulma haline bağlı olarak değişiklik gösterdiğini belirtti.

Yanık, konuşmasının devamında şu tabirleri kullandı:

“Tüm şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bilir ki Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfının yaptığı ödemeler yalnızca 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine yapılan koşullu bağışların ödemeleridir. Kaideli bağışlar yalnızca bağışı yapan kişinin kriterleri doğrultusunda kullanılabilir. Sayın Kılıçdaroğlu bunu elbette bilmektedir fakat tekrar de ‘ya tutarsa’ ümidi içindedir. Tutmaz. Ülkesi uğruna canlarını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin böylesi ucuz siyasi oyunlara alet edilmelerine asla müsaade vermeyiz. Şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve ailelerine yönelik hizmetlerimizi bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da büyük bir titizlikle sürdürmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu