Haber

Netanyahu: Erdoğan bana 6 saatte bir Hitler derdi, ilişkilerimiz düzeldi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD’li gazeteci Bari Weiss’in konuğu olduğu podcast programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın yaptığı her şeyi onaylamadığını ancak ilişkilerinin düzelmesinden memnun olduğunu söyleyen İsrail lideri, “Bana 6 saatte bir Hitler derdi” demişti.

‘OBAMA İLE ÇOK YAKIN ARKADAŞ OLDUK’

Weiss’in “Erdoğan gibilerle aynı gruptasınız. Sizi otoriter liderlerle gruplandıran belki 100 tane makale okudum” sözlerine yanıt veren Netanyahu, “Evet biraz çocukça. Kendimi hep seçimlere veririm. seçime karşı çıktı.Bakın yıllarca Erdoğan’ın “En yakın arkadaşı Barrack Obama’ydı. Çok yakın arkadaşlardı. Bence bu, Erdoğan daha fazla gazeteciyi hapse attıktan ve Türkiye’yi standartların altında bir demokrasiye dönüştürdükten sonra değişti. İlgilerimiz düzeldi, daha önce bana 6 saatte bir Hitler derdi…” ifadesini kullandı.

Netanyahu, Weiss’a “Şimdi sadece 12 saatte bir mi?” diye sordu. “Hayır, aslında geçen gün dostça bir sohbetimiz oldu ve bu yüzden memnunum. Bence değerli. Erdoğan’ın her yaptığını onayladığımdan değil, normal, onaylamıyorum” diye cevap verdi. (DIŞ HABERLER)

KAYNAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu