Haber

Mustafa Adıgüzel: “Bu Ülkede Şehit ve Gaziler Arasında Ayrımcılık Yapılıyor. 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine Ayrı Uygulama Diğer Şehit ve Gazilere Ayrı”

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bu ülkede şehit ve gaziler arasında ayrımcılık yapılıyor. 15 Temmuz şehit ve gazilerine ayrı uygulama, diğer şehit ve gazilere ayrı… İlçenin kaymakamı bile 15 Temmuz gazisi geldiği zaman aşağı inip kapıda karşılıyor. Ancak diğer gaziler, kapısında sıra bekliyor” dedi.

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile birlikte, Aybastı ilçesindeki şehit yakınları ve gaziler ile bir ortaya geldi. Şehit yakınları ve gazilerine problemlerini dinleyen Adıgüzel, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Bu ülkede şehit ve gaziler arasında ayrımcılık yapılıyor. 15 Temmuz şehit ve gazileri ayrı uygulama diğer şehit ve gaziler ayrı… İlçenin kaymakamı bile 15 Temmuz gazisi geldiği zaman aşağı kadar, kapıya kadar iniyor. Ama diğer gaziler geldiği zaman kapısında sıra bekliyor. Gazilerimizden 5 yılda bir rapor istiyorlar. Güneydoğu gazisi, mayına bastı ve ayağı protez. Bu ayak tekrar çıkmayacak ki beş yılda bir rapor istiyorsun.

“ŞEHİTLER VE GAZİLER BİZİM BAŞ TACIMIZ. 15 TEMMUZ’DU ÖTEKİYDİ BERİKİYDİ DİYE AYIRAMAZSINIZ”

15 Temmuz gazisine fazla maaş ve her yerde ayrıcalık var. Başka şehidimizin anne ve babası haricinde sıhhat kurumlarından faydalanamıyor fakat 15 Temmuz şehidi olunca durumu farklı… Silah ruhsatında farklı, maaşta farklı, devlet dairelerinde farklı… Siz şehit ve gazilerinizi neden ayırıyorsunuz?

Bunlar da vatan için canlarını verdiler

Diğerleri de vatan için canlarını verdiler ya da yaralanıp uzuvlarını bıraktılar. Siz şayet o sizden bu bizden derseniz bu işin sonunu bulamayız. Bu biçimde onları daima itibarsızlaştırıp toplumda küçük düşürüyorsunuz. Öbür ülkede olsa el üstünde tutulur. Şehitler ve gaziler bizim baş tacımız. 15 Temmuz’du ötekiydi berikiydi diye ayıramazsınız. Defaatle Meclis’te lisana getirdik. Takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu